Vienų vasarų per savaitį namie megodavau gal kokias tik dvi ar vienų naktį. Visų laik naktim gulėdavau aukštielnikas kur nors ant aukšta kalną, kad matytus kuo didesnis dangus ir kuo gražesni rūkai (buvau jaunas ir... ). Begulint ant tą kalną, man vis būdava pikta, kad va, kiti tuo metu parpia ir nemata gražioses nakties... To pasekoj prieš 10 metų gimę tokia tradicija - paskutinį vasaras naktį skaičiuot krentančias žvaigždes.

Taisyklės

  1. Atsiguli ant didelio didelio kalno, kad būtų kuo geresnis matomumas (minimaliai tinka ir balkonas).
  2. Prisimeni visus draugus, su kuriais žadėjot skaičiuot žvaigždes, ir 3 kartus "pyptelni". Tai reiškia, kad pradedam. Draugai gali būt ant gretimo kalno arba gretimam žemyne.
  3. Kai tik pamatot krentančią žvaigždę, iškart "pyptelit" visiems draugams (iš antro punkto). Be abejo, vietoj trumpų "pyptelėjimų" galit pasiųsti ir gražų SMS palinkėjimą. Jeigu iškart gaunat pyptelėjimą ir iš draugo, reiškia metėt ta pačią žvaigždę.
  4. Skaičiavimas gali trukti nuo 10 minučių ir gali tęstis per visą naktį
  5. Jeigu ant kalno gulit ne vienas, stenkitės kuo mažiau kalbėtis tarpusavy ir kuo daugiau klausytis nakties.
  6. Pabaigus skaičiuoti reikia 3 kartus "pyptelt" draugams iš "2 punkto".

Skaičiuot pradėjam dviese. Bet bėgant metam, naktinių ramantikų geagrafija plečias.. Pernai buva viena skaičiuotaja is Šiaurės jūras. Šitų paskutinį vasaras naktį nusmata ambasadariai Suomijaj, Šveicarijaj, Narvegijaj, Šiaures jūraj, Armėnijaj, Gruzijaj, gal net ir Indijaj.. Gerai, kai žmones jaučia mūsų pasaulėle grožį ir su kitais tuom pasdalina..

Patarimai

  • Netriukšmaut. Juk mes esam tik svečiai, o šeiminikai žvėrys ir kiti gyviai.
  • Pasiimkit šiltus miegmaišius ir šiltus rūbus, nes vakarai jau rudeniški.. Jeigu nusprestumet nakvot, tai nepamaišytų miegmašius apsklot ir dideliu palitileną gabalu: miegmaišiai nesudrėgs ir puikiai išsimiegosta.
  • Žvaigždes geriausia skaičiuot atsigulus ant didele didele kalną, kur aplinkuj nėr medžių. Būtų gerai, ka dar ryškių šviesas šaltinių arti nebūtų - tadu insjungs žymiai daugiau žvaigždeliočių.

Namų darbai

Svarbiausia namų užduotis - "2 punktas". Permastykite atidžiai visus mielus širdžiai žmones ir juos iš anksto supažindinkit su taisyklėm, kad būtų mažiau painaties ir didesnis malonumas besigražint naktim.

Atėjus rytui

Būtinai parašykit kur vyko žvaigždžių skaičiavimas (nurodykit kuo tiksliau vietą - šali, rajonu, vietovi. Siųskit adresu: romantikai@gamtoj.com . Susumuosim romantikų rezultatus ir nubraižysim žemėlapį, kurį patalpinsim www.romantikai.gamtoj.com. Jeigu bus noro, galit trumpai brūkštelti ir įspūdžius, ar atsiųsti naktinių nuotraukų (romantikai@gamtoj.com). Šspūdingiausias akimirkas būtinai įdėsim į šį tinklapį.

Sekmės ir malonių širdžiai atradimų!

p.s. apie tai galit pranešti visiems artimiausiems draugams..

p.s.s. svarbiausia ne masiškumas, bet jaukumas..

Įspūdžiai


Įspūdžiai

Vieta: Netoliese Avilių.

Si naktis - tai akimirksnis kitokio - TIKRO - buvimo sioje zemeje, kai zvaigzdems krintant, dar syki gana skausmingai pajunti daugelio dalyku trapuma, bet ir tuo paciu metu suvoki, kad kiekvienas esame savo sielos ugdytojai, kad galime buti geresni ir kitiems.

Stepas


The texts of messages sent in Vilnius from hill to hill and to Armenia and back, at the last day of summer, last night, while watching the falling stars: Vahagn, a guy, after about 20 minutes of watching the sky on barbakan hill, midnight:

“I didn’t see any falling star yet… But I see how the last day of summer is falling into the mystical bucket called Past, and how all the stars are also falling into it, slowly.. And I also felt that I should look at the sky more often. Vahagn”

(from Armenia, currently in Vilnius)

Milda, a girl, also after about 20 minutes of watching the sky on other side of Barbakan hill, midnight:

“I didn’t see any falling star as well. Probably I will see this later. Did you know that in winter falling stars make sound? Enjoy J”

Hasmik, a girl, sitting somewhere on a hill in Yerevan city, Armenia, midnight:

“I haven’t seen it as wellLLL and I am too sad now, singing about this moment “erb chkayin bardzrahark shenqer, erkinqy shat er, shat er mets… (translation from Armenian: “when there were no skyscrapers yet, the sky was much, much bigger!..”)”

Justinas, a guy, on another hill in Vilnius, watching the stars, midnight:

“Now sitting on the hill and looking to the falling stars, I feel the connection between the universe and the ground beneath me. Maybe we all are life trees?..”

Vahagn replied to Justinas:

“Yes we all are in a way life trees, or at least walking trees:). We are connected to each other, to the sky, to the destiny. But we also have 50 percent freedom of action. We chose to use it this way this evening. NiceJ”


Vieta: Vilniaus rajonas, Pradeliskių piliakalnis.

zvaigzdziavimas paskutine vasaros nakti buvo nuostabus. Kodel anksciau nesudalyvaudavau?... : )

As buvau numines iki Bradeliskiu piliakalnio prie Dukstu, Vilniaus raj., Neries reg. parkas. Isvaziavau is Vilniaus apie 21 val., ant piliakalnio buvau 22.30, o zvaigzdziauti pradejau apie 23.00 val. Akinius nusiemiau ir ant sono apsiverciau kazkur 1 val. nakties (taigi gaunasi, kad krintancias zvaigzdes stebejau apie 2 val.). Artejant rytui viska apgaube rukas ir miegmaisis pradejo slapti nuo nuolat krentanc(ios rasos. Ruduo atejo su salna - palikti daiktai, bei dviratukas buvo padengti ledo sarma. Jau buvau pamirses, kad Lietuvoje rytais gali buti taip salta! (ypac islindus is miegmaisio 6.30 val.) Nors buvo saltoka piliakalni palikau tik 7.30. Vilniu pasiekiau 9 val. ir prizadinau kambarioka: )

Keleta nuotrauku is paskutines savo vasaros nakties galit rasti cia: http://picasaweb.google.lt/Justinas.Kilpys/Paskutine_vasaros_naktis

Justinas (Nykstukas)


Salis - Suomija, Regionas - Laplandija, Vietove - prie pat poliarinio rato, Miestas - Rovaniemi, Tiksliai: Ounasvaaros kalvos papede, Temperatura +3

Niu... Faina :)

Pradzioj baugu buvo...

Buvau pasiryzusi kopti i auksciausia Ounasvaaros vieta, bet kazkaip issigandusi tamaus misko nutariau pakoreguti "ziadimo taisykles" ir apisistojau kalvos papedej. Krupciodama nuo kiekvieno pasalinio garso susirangiau ant suoliuko ir isistebeilijau i dangu.

Galvojau: Ka as cia veikiu? Gyvenime i tokias avantiuras nedileidziu! O dabar sedziu kaip kokia kvaile nakti vidury misko ant suoliuko ir ziuriu i dangu :))) Paskui siek susinervinau, kad zvaigzes taip nepuola ir nekrenta visos is karto vos man pakelus akis i dangu :))

Tada pradejau nerimauti, o kas jei Suomijoj isviso zvaigzdes nekraicioja?

Po kurio laiko sis nerimas peraugo i klausimu virtine: ar zvaigzdes krenta visame pasaulyje? ar yra koks ypatongas zvaigzdziu kritimo metas? ir apskritai kas tai butu per reiskinys zvelgiant is astronomijos moklso poziciju? Cia gal Mindaugas galetu ka paaiskinti? Ilgainiui pradejau pastebeti viena kita letai viena kryptimi per visa dangu judnacia "zvaigztute"... bet po to nutariau kad tai buvo lektuvai :) Tik idomu kur jie skrido? ;) Niu galiausiai staigiai zybtelejo viena :) ir supratau kad tai buvo krenanti zvaigze :)

Kazkaip uzpludo ramybe ir sypsodamasi, visiskoje tyloje ir ramybeje, laiminga ir nieko nebijodama toliau ziurejau i naktini dangu

:)))

Faina :)

Reik dazniau taip :)

Pries miega bent 15 min pasiziureti i dangu :)))


Biški netikėtai ir aš sudalyvavau veiksme :)

Vieta: Gedimino kapo kalnas, Vilnius

Stebėtojai: 2

Trukmė: apie 3 val

Rezultatas: 5 krentančios "žvaigždės" ir smagumėlis

Andrius